KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16259147
*
nr 1625 9147
Holger Hagström
(1905-1982), Sverige
Oljemålning, Sjöfåglar. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 105x107 cm, yttermått inklusive ram: 123x125 cm
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2024
kl 20:51:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 16:27:03
1
100 kr
2/6 14:43:09
2
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Holger Hagström
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
Läs mer om Holger Hagström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar holger hagström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sjöfågel sjöfåglar svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23
*
Holger Hagström
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
Läs mer om Holger Hagström
nr 1625 9147
Holger Hagström
(1905-1982), Sverige
Oljemålning, Sjöfåglar. Signerad, daterad 1959. Olja på duk, 105x107 cm, yttermått inklusive ram: 123x125 cm
Holger Hagström, svensk målare född 1905, död 1982 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 16:27:03 | 1 | 100 kr |
2/6 14:43:09 | 2 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Holger Hagström
Holger Hagström, svensk mÃ¥lare född 1905, död 1982 .Läs mer om Holger Hagström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar holger hagström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sjöfågel sjöfåglar svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23